Par kompāniju Teltonika

Teltonika - Lietuvas un Somijas uzņēmums, kas nodarbojas ar telekomunikācijas aparātu izstrādāšanu, izmantojot bezvadu sakaru iespējas, piemēram, ierīces transportlīdzekļu trekingam.

Uz doto brīdi Teltonika nodarbojas ar M2M risinājumu un ierīču ražošanu, balstoties uz GPRS, HSCSD, EDGE, 3G tehnoloģijām. Teltonika ražo GSM/GPRS/EDGE/HSDPA modemus, balss modemus, datu modemus, transporta vadības sistēmas, personīgas novērošanas sistēmas, bezvadu kontrolieri, videonovērošanas sistēmas.

VĒSTURE

1998

Kompānija Teltonika tika nodibināta 1998. gada 15.aprīlī Viļņā ( Lietuva). Savu darbību uzsāka ar telekomunikācijas iekārtu ražošanu.

2001

Uzņēmums sāka paplašināt savu uzņēmējdarbību datu bezvadu pārraides jomā, elektronisko sistēmu projektēšanas un ražošanas jomās.

2002

Parakstīts līgums par partnerību un sadarbību ar Vācijas uzņēmumu Pro- Sign GmbH, lai projektētu un programmētu grafisko interfeisu pārstāvniecībai Austrumeiropā un iCon-L. Uzņēmuma darbību novērtēja Lietuvas rūpniecības konfederācija ar uzvarētāja titulu kā labākais gada produkts.

2003

Teltonika kļuva par NOKIA partneri un uzsāka NOKIA M2M tehnoloģijas integrācijas darbību, izmantojot NOKIA N12 moduli. Tā iesākās bezvadu tehnoloģiju projektēšanas process. Tajā pašā gadā kompānija tika nominēta kā „Labākais Lietuvas 2003. gada produkts” informācijas tehnoloģiju, telekomunikāciju un elektronikas jomā.

2004

NOKIA uzaicināja TELTONIKA kopā pārstāvēt M2M tehnoloģijas jaunus izstrādājumus. Tā bija neliela Lietuvas uzņēmuma atzīšana un iespēju novērtējums, kurš ļāva izjust starptautiska biznesa trauslumu.

2004

Teltonika izveidoja vairāk nekā 10 jaunus produktus un atrisinājumus, izmantojot EDGE tehnoloģiju, kas ļāva tai nākamgad kļūt par līderi ne tikai Lietuvā, bet arī Eiropā , integrējot M2M risinājumus ar EDGE tehnoloģiju.

2005

Teltonika veiksmīgi piedalījās divās starptautiskajās izstādēs CEBIT 2005 un Hannover Messe 2005, tas sniedza iespēju piedāvāt savus produktus un risinājumus visā pasaulē. Šinī pat gadā uzņēmums saņem „Inovācijas balvu" no Lietuvas valdības.

2005

Teltonika kļuva par starptautisku Lietuvas - Somijas kompāniju. Vairāki NOKIA darbinieki kļuva par TELTONIKA darbiniekiem. Uz doto brīdi viņi veiksmīgi attīsta TELTONIKA International GmbH un TELTONIKA International Oy jaunu uzņēmumu darbību Diseldorfā un Helsinkos.

2006

Teltonika saņēma kvalitātes vadības sistēmas starptautisko sertifikātu EN ISO 9001:2000.

2010

Teltonika saņēma starptautisko kvalitātes vadības sistēmas sertifikātu EN ISO 9001:2008 .